O víkendu nás čekalo poslední páté kolo letošní soutěže I. třídy Ostrava ve futsalu. Náš dosavadní bodový zisk byl ubohý a postavení v tabulce tomu odpovídalo, poslední 16. místo.

Proto jsme se chtěli pokusit se zabodovat a uhrát nějaké slušnější výsledky než minule. To se nám povedlo nad očekávání a konečný zisk 9 bodů ze tří zápasu už jsem dlouho nezažili.

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu z Šalamouna. Začátek vypadal opravdu tragikomicky, když oba týmy nastoupili v počtu 4+1 a na střídačce NIKDO. Nám nakonec přišli ještě tři kluci, soupeři jen jeden a to byl možná jeden z faktorů proč jsme nakonec uspěli. První branku vstřelil hezky po náběhu z křídla Martin P. , zanedlouho přidal přízemní střelou druhý gól Denis. Hra byla vyrovnaná, ale soupeři se žádnou šanci proměnit nepodařilo. Třetí trefu přidal po změně stran Martin Č. , vítězství pečetil Radim do prázdné branky po úniku 2 na nikoho. Výborně zachytal Lukáš. Konečný výsledek 4:0.

Ve druhém zápase na nás čekal tým se, kterým jsme nikdy nehráli a to Michálkovice. I tady jsme ve 4.minutě už vedli 2:0. Skóre otevřel Radim z voleje a druhou branku vzápětí přidal Denis po pěkném úniku. Měli jsme více ze hry a ve druhém poločase přišly další dvě branky od Martina Č. . Poté chytil Lukáš penaltu a měl zaděláno na druhé čisté konto, které mu bohužel nebylo přáno, při průniku soupeře. Ovšem nás to nepoložilo a hned z protiútoku navýšil skóre Adam. Náladu nám nezkazila ani poslední korekce stavu. Konečný stav 5:2

Do poslední ho utkání dne nastupovaly oba týmy se ziskem 6 bodů. Jak my, tak náš dlouholetý soupeř New Design. Minulou sezónu nás porazili, teď byla řada na nás. Opět jsem šli brzo do vedení a to když střelu z větší vzdálenosti tečoval Adam a ta zapadla přesně k tyči. Z následného rohu jsme se nechali vyšachovat a soupeř srovnal pod víko. Ještě do poločasu ukázal důraz Tonda, když doklepl vyraženou střelu brankářem. Ve druhém poločase měl soupeř trochu více ze hry, ale vyložené šance si nevytvořil. My jsme hráli dobře takticky a vůbec jsme se nebáli pomoct si obranným odkopem. Při závěrečné power play New Designu pár vteřin před koncem usměrnil Radim dlouhý nákop hlavou do branky po souboji se střídajícím gólmanem. Konečný stav 3:1.

I přes nevídaný zisk devíti bodů z posledního turnaje skončíme v tabulce asi opět na 14. místě jako loni. Ztráta z předchozích turnajů byla propastná. Nicméně jsme si dokázali, že to přece jen jde, když se chce.Do příští sezóny to chce více morálky v docházce a pak bude možné pomýšlet i výš.

Hattrick Ostrava - Šalamoun Ostrava 4:0 (2:0)
B.: Pavlásek ( Bodlák ), Košťál ( Hudec ), Černý ( Divácký ), Hudec ( Bodlák )
ŽK : Pavlásek

Hattrick Ostrava - Michálkovice 5:2 (2:0)
B: 2xČerný ( 2x Košťál ), Hudec ( Košťál ), Košťál ( Neuvirt ), Bodlák ( Divácký )
ŽK : Neuvirt

Hattrick Ostrava - New Design 3:1 (2:1)
B: Bodlák ( Košťál ), Divácký ( Pavlásek ), Hudec ( Pavlásek )

Sestava: Vašíček - Neuvirt, Pavlásek, Bodlák, Divácký, Černý M., Košťál, Hudec

Hattrick Ostrava - Sokol Martinov 2:0 (1:0)
B.: 2xDivácký ( Hudec, Černý )

Hattrick Ostrava - Dolní Benešov 1:1 (0:0)
B: Divácký ( Liolias )

Hattrick Ostrava - Tig Tech Team 0:5 (0:4)

Sestava: Vašíček - Neuvirt, Schmeister, Bodlák, Divácký, Černý M., Košťál, Hudec, Liolias

Hattrick Ostrava se opět vydá na futsalovou cestu a již brzy se dozvíme, které týmy budou našimi soupeři v nadcházející sezóně 2017/2018.

V minulé sezóně jsme se neprosazovali moc střelecky a spoustu bodů jsme soupeři odevzdávali a proto taky bylo 14. místo z 16 týmů našim maximem, kterého jsme dosáhli. I statistiky jsou výmluvné, kdy nejlepším střelcem byl obránce Adam Bodlák. Některé hráče postihla zranění a ne vždy se dařilo. Do nové sezóny však nastupujeme s velikou motivací uspět mnohem lépe než v sezóně 2016/2017.